Hilde Louise Ambjørnsen -Nordlysfestivalen

Hilde Louise Ambjørnsen -Nordlysfestivalen



Jazz-chanteuse, improvisatør og Maestro-vinner Hilde Louise Asbjørnsen snur Driv opp ned på lørdagskvelden.

Asbjørnsen har blitt omtalt som ”tre deler Monroe og én del Holiday” og er et fyrverkeri på scenen. Musikalsk befinner hun seg i et landskap av jazz, soul og kabaret, og har en stor samling egne låter som er uimotståelige i sin veksling mellom skjørhet og styrke, humor og melankoli.
Asbjørnsen har gitt ut seks kritikerroste jazzalbum, flere av dem produsert av pianist Anders Aarum som også spiller i det faste bandet hennes. Ved siden av artistkarrieren er hun tekstforfatter og skuespiller, og har turnert landet med revyduoen Asbjørnsen & Joh. Hun ble “Beste Kvinnelige Artist” under Komiprisen 2011 som “Ulla” i “ The Producers” på Oslo Nye Teater.

Medvirkende: Hilde Louise Asbjørnsen (vokal), Anders Aarum (piano), Svein Erik Martinsen (gitar), Jens Fossum (kontrabass), Klaus Blomvik (trommer), Atle Nymo (saksofon) og Ole Jørn Myklebust (trompet).

Billettpris: 250/150,-
http://tromso.aurorabillett.no/detaljer/28-jan-2012/5183-hilde-louise-as...

Kort url til denne siden: http://driv.no/lw5

Informasjon

  • Caféen åpen med matservering fra 14:00
  • Mellombar åpen fra 21:00

Studenthuset driv på Facebook